O NAŠEM KLUBU

Něco málo z historie

Náš klub byl založen v roce 2016 a již v sezóně 2016/17 uspořádal první společné tréninky a klubové závody. V létě 2017 se pak uskutečnilo první malé letní soustředění ve Velkých Karlovicích na Valašsku. V roce 2018 se členská základna klubu rozrostla na 29 členů, z toho 20 dětí v oddílech dětí a mládeže a přípravky. Nás klub mohl vzniknout a zahájit činnost jen díky laskavé podpoře lyžařské školy ITA-SKI SCHOOL, která nám poskytla materiální i personální zázemí a zpočátku víceméně poskytovala i finanční krytí našich prvotních nákladů. S lyžařskou školou spolupracujeme i nadále, zejména při využívání instruktorů a trenérů, organizování lyžařských závodů, zapůjčení vybavení apod.

Cíle a poslání klubu

Našim posláním je zejména podpora sportování dětí a mládeže v oblasti lyžování. Cílem u nás nejsou vrcholné sportovní výkony na závodní úrovni, ale výchova univerzálních lyžařů, kteří za pomocí správné techniky, kterou se u nás naučí, sjedou jakýkoliv terén, ať již upravenou nebo neupravenou sjezdovku, terén mimo sjezdovku, naučí se lyžovat jak v závodních branách, tak v boulích, budou připraveni lyžovat s různou výzbrojí, ať již na klasických sjezdových lyžích, telemarkových nebo skialpinistických či speciálních typu bigfoot. Samozřejmě vše při respektování bezpečnostních pravidel, psaných či nepsaných, jakaožto i etických principů. Mnohé tlaky rodičů na strmý růst závodní výkonnosti, účasti ne větších soutěžích, pravidelná umístění jejich ratolestí „na bedně“ a jiné požadavky směřující k rané specializaci dětí, rovnou odmítáme a takovým rodičům umíme poradit při volbě vhodného klubu s požadovaným zaměřením. Klademe důraz především na zdravý vývoj dětí s ohledem na jejich predispozice a možnosti adekvátní aktuálnímu věku. Náš cíl je především všestranně rozvinutý lyžař se sportovním charakterem jízdy. Ústředním mottem klubu je proto:

„Lyžařská všestrannost a lyžování pro zdraví“.

Aktuálně

Klub provozuje většinu tréninků i závodů v lyžařském středisku Alpe di Siusi / Seiser Alm v italském Jižním Tyrolsku. Tuto lokalitu jsme zvolili jednak díky působení partnerské lyžařské školy ITA-SKI SCHOOL, ale především z důvodu ideální polohy, zázemí a charakteru celého areálu, který poskytuje nejširší možnosti jak pro výuku, tak pro sportovní činnost, zejména díky širokým a dlouhým sjezdovým tratím všech sklonů. Rovněž byl areál opakovaně vyhlášen jako nejlepší rodinné lyžařské středisko, je tedy primárně orientované na rodiny s dětmi a lyžování dětí. Kromě klasických lyžařských tratí zahrnuje i sáňkařské dráhy, jeden z nejlepších snowparků v Evropě, kde se konalo i první mistrovství světa ve freestyle, vhodné možnosti i pro nenáročný a především bezpečný freeride atd. A samozřejmě ruku v ruce s již popsaným zde máme i ideální možnosti pro sportovní tréninky a závody, které mnohdy organizujeme společně i s místními subjekty, mezi nimiž nesmíme opomenout lyžařskou školu Sciliar 3000 a lyžařské kluby ASC Kastelruth a ASC Seis. Rovněž se naši členové účastní i specializovaných dětských kempů ve spolupráci s našim partnerem magazínem SNOW – viz info snowkid.cz.